" co oznacza "większa ilość"?."
To poprawność polityczna -
I myślę nie o ilość chodzi (bo kto wypija 200 ml dziennie?) a rozsądek i genotypy ludzkie. Wahałbym się podać to rudemu lub innemu aryjczykowi .
My mieszańcy Chazarów z innymi genotypami srodkowej azji jestesmy mniej "uczuleni'.
Ale, jeśli
ktoś modny lata po egiptach zimą to sam się prosi o kłopoty .
STOSUJĄC 4-5 ŁYŻECZEK olejku sposobem Doktora nie zauważałrm działań ubocznych
Z drugiej strony idąc za Doktorem
http://rozanski.li/225/johanniskraut-drages-ekstrakt-z-dziurawca/ "Zalecam zażywać 2 draż. rano i w południe przez 2-3 tygodnie, następnie 2 drażetki rano, po śniadaniu przez 1 miesiąc."
i szacowanym Ekstrakt użyto do produkcji drażetek. Wg moich obliczeń 1 drażetka zawiera przeciętnie i realnie ok. 0,36-0,54% hiperycyn.
Daje to nam obraz o "Mocy" naszych wyciągów(pod warunkiem zachowania procesu i jakości wsadu) -
widziałem handlowy olej dziurawcowy bez charakterystycznego koloru (ot, znowu niedziałający specyfik ).
Przy szacowanej zawartości hiperycyn na poziomie 0,2 % w surowcu (rozumię - suchej masy).
I , uwzględniając % przejścia do wyciągu -
śmiem twierdzić łyżeczka 5ml może zawierać góra (jeśli wyciąg by 1;1) - 0,12 do 0,17 % . czyli - odpowiada to orientacyjnie 1 drażetce .
Jeśli ktoś dokładniej policzy będę wdzięczny.