Forum

Autor Wątek: Gdzie kupić dobrą kurkumę nie z Chin  (Przeczytany 5319 razy)

Offline maleoo

• Newbie
  • *
Gdzie kupić dobrą kurkumę nie z Chin
« dnia: Kwiecień 19, 2013, 12:00:54 pm »
Witam,

Tak jak w temacie. Gdzie kupię dobrą, sprawdzoną kurkumę, która nie jest Z Chin a np. z Indii.
Również chciałbym dobry pieprz mielony. Chciałbym to zmieszać i kapsułkować. Będę to brać na stawy przy boreliozie.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
Odp: Gdzie kupić dobrą kurkumę nie z Chin
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2013, 12:51:50 pm »
W sklepach typu "smaki świata" jest wiele różnych przypraw, w tym oznaczone jako pochodzące z Indii (sam nabyłem takową kolendrę mieloną - owoc). Pozostaje liczyć na to, że sklep dba o to, żeby mieć wysokiej jakości produkty; można się poradzić personelu, mogą być zorientowani.
Możesz także kupić herbapolowski lek "solaren" - to jest alkoholowo-wodny wyciąg z kłącza kurkumy, a zakapsułkujesz sam pieprz (kotanyi). Sam robiłem podobny, prawie litr - już poszedł ;)
Różnice, głupcze!

Offline betika11

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2013, 01:46:05 pm »
Ja mam  kłącze kurkumy z Indii od Evita z Sosnowca. Mieloną też mają.
Pozdr
Beata

Offline pumeczka

• Full Member
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2013, 09:17:03 am »
W sklepach ze zdrową żywnoscią, firma "Dary natury
Kurkuma z Chin jest gorsza?

Offline Katarzyna

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2013, 10:01:50 am »
Mam kurkume Kamisa. Napisane, ze z Indii.

Offline maleoo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2013, 10:40:11 am »
Mam kurkumę z firmy "dary natury". Piszą, że ta kurkuma jest z Chin. Nie wiem być może jest dobra. Po prostu jestem jakoś z zasady nie ufny co do współczesnych produktów z Chin. Póki co zakapsułkowałem ją i będę brać 3 x1 kaps. W kapsułce jest ok. 600mg zmielonej kurkumy.

Drugie pytanie: Czy takie dawki są ok??

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:05:41 pm »
Zapobiegawcza dawka "od wszystkiego" to płaska łyżeczka dziennie (np. zalecane dla palaczy - ale i dla reszty ludzi).
Z kolei 5 ml (łyżeczka) solarenu to odpowiednik 0,86 g kłącza (nie napisano, czy suchego). Jednorazowa dawka solarenu w przypadku dolegliwości żołądkowych to 10 ml, ale już jako dodatek do glistnika - 5 ml, wg zaleceń Doktora.
Sądzę więc, że 1-2 kapsułki 3x dziennie to będzie dobra dawka.
Różnice, głupcze!

Offline mira

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2013, 06:04:36 pm »
....Sądzę więc, że 1-2 kapsułki 3x dziennie to będzie dobra dawka.
A czy nie jest przyjemniej i smaczniej zrobic sobie curry z kurkuma i innymi przyprawami/ziolami w stylu azjatyckim. Na przyklad jakas wspaniala potrawe tajlandzka, do ktorej, jak wszyscy w Azji, dosypujemy zwyczajnie lyzke kurkumy, a przygotowanie calej potrawy zabiera 20 minut. Tak spozywaja kurkume wszyscy w Azji, bez wazenia i upychania w kapsulki. Swieza kurkuma powinna miec aromatyczny zapach i najlepiej kupowac w takich miejscach gdzie czesto ja kupuja i sa czeste dostawy. Przed dodaniem do potrawy przesmaza sie przez chwile kurkume z innymi ziolami w masle, co podnosi aromat i zabarwia potrawe na piekny sloneczny kolor. W Warszawie widzialam w hinduskich malych restauracjach, regalik z przyprawami i tam bylo duzo swiezych i aromatycznych przypraw, a w tym i kurkuma. Potraw z kurkuma i przepisow sa setki, mozna wiec caly rok codziennie jesc inna potrawe, o innym smaku i wszystkie z kurkuma. A do tego dochodza jeszcze doznania estetyczne, zapachowe, smakowe, a sam proces przygotowania potrawy tez moze byc terapia.

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2013, 07:07:11 pm »
A to inna sprawa - ja po prostu ciągle używam kurkumy w sporych ilościach, podobnie jak imbiru, kajeńskiego, estragonu itd.
Ale jak kto pyta o dawkowanie - to pokombinowałem i coś tam napisałem ;)
Różnice, głupcze!

Offline pumeczka

• Full Member
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2013, 09:51:27 am »
Ja mam pytanie odnośnie w ogóle dawek: jak Wam wychodzi, że 5 ml to łyżeczka? Odmierzam teraz nalewki na ml i 5 ml to łyżka stołowa, łyżeczka wychodzi 2,5 ml.

Offline monika b.

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:18:12 pm »
Ja stosuję kurkumę również zewnętrznie. Wspaniałe efekty daje olej kokosowy z kurkumą (całość podgrzewana przez kilka minut), jako maseczka przeciwłupieżowa. Oczywiście można tam sypnąć jeszcze czegoś, ale nawet w tak skromnym składzie jest super.

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:45:45 pm »
Porządna, głęboka łyżeczka ma 5 ml - ale faktycznie taka z największych "do herbaty". Płytka-malutka ma ok. 3 ml. Z zupowymi podobnie - 15 ml mają te szczególnie duże i głębokie.
Ale nie to jest najważniejsze - po prostu "łyżka" i "łyżeczka" to są znormalizowane miary objętości wynoszące, odpowiednio, 5 i 15 ml ;)
Tak czy inaczej dla dokładnego "dawkowania bez przelewania" używam kieliszków plastikowych dołączanych do niektórych syropów aptecznych.

PS. A gdybym liczył na jakiś poważny efekt kurkumy, to brałbym 4x dziennie po dwie kapsułki. To daje kilka gramów proszku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 10:49:04 pm wysłana przez kaminskainen »
Różnice, głupcze!

Offline Mama

• Hero Member
    • Aga Radzi
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2013, 04:53:00 pm »
Dawkowanie zalecane przez dr-a : sproszkowane kłącze – Pulvis Rhiz. Curcumae – 3 razy dz. po 1 g;
znalazłam też inforamcje, że wchłanianie kurkuminy zwiększa piperyna (pieprz), ale to nie potwierdzona informacja
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Poznawaj rosliny lecznicze na http://1000roslin.pl/
Znajdź swoje dziecko http://adopcjaserca.pl/
Mój blog http://agakrok.blogspot.com/

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2013, 08:12:53 pm »
Tak, z tą piperyną to właśnie "się mówi" i pisze - ale np. Doktor o tym nie napisał, a przecież byłaby to istotna informacja.
Tym niemniej połączenie złe na pewno nie będzie :)
Różnice, głupcze!

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów