Autor Wątek: Bóle kręgosłupa  (Przeczytany 28348 razy)

Offline `

• Dużo Pisze
  • IRONMAN-napędzany ziołami
Odp: Bóle kręgosłupa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 23, 2014, 15:10:36 »
I ćwiczenia zrobiły swoje....kręgosłup, po miesiącu ćwiczeń, plus pływanie, wraca do normy.

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2015, 21:21:34 »
Szwagra mi zgięlo podczas przycinania antonówki.

Z rezonansu ledzwiowo-krzyżowego wynika min
Spłycona fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego. Osteofitoza na krawędziach trzonów. Przepuklina w części centralnej tarczy międzykregowej. Jest tego więcej, niestety.

Niestety pracę ma taką że duzo czasu spędza na chyłka lub w głebokim przysiadzie. Plus duże ciężary. Brak nadwagi. Jeszcze wczoraj robił 10 podciągnięć na drążku a dzisiaj kiwa się na krześle bo usiąśc wyprosowany nie może.

Olej dziurawcowy (jeśli się nie zapsuł) to mam. Mam maść żywokostową i końską. Teraz idzie na kompu z magnezem..nie wiem ile tego trzeba sypnąć na wannę  ::)

Co to za "bomba magnezowa" ?
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline pczerlus

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2015, 18:34:26 »
Bardzo dobre są kąpiele z siarczanu magnezu (Epson sól) - dwa w jednym magnez plus siarka która jest super na stawy i kręgosłup. Sypie się 2 szklanki soli na wannę.
Proponował bym udać się do speca od zabiegów manualnych. Przepukliny krążków, lordoza swoją drogą ale ból może dawać zablokowanie stawów (w okolicy lędźwiowej zwykle zablokowanie stawu krzyżowo biodrowego powoduje ból)  i podrażnienie wiązadeł w czym zabiegi manualne dają szybką poprawę. Osobiście mam przepuklinę krążków w dwóch poziomach, spłycenie lordozy, osteofity i torbiele ale bóle wynikają z przeciążeń spowodowanych pracą i nastawianie daje bardo dobre efekty.

Offline tobiasz

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 27, 2015, 12:02:00 »
Co do bólów kręgosłupa i materaców z gorczycy to osobiście zalecam aby zapoznać się z opiniami na tej stronie http://sentien.eu/pl/12-materace-z-gorczyca mi materac pomógł i zostawiłem tam opisnie a jakie są wasze odczucia. Czy podpisalibyście pod tymi opiniami.

Offline Wisnia11

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2015, 13:26:28 »
Materac materacem, ale ja też mam problem ze stawami i zastanawiam się co pomoże, bo boje sie ze na dluzsza mete to nic.

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 05, 2015, 09:30:21 »
... i podrażnienie wiązadeł w czym zabiegi manualne dają szybką poprawę.
Nordic Walking działa podobnie, ale trzeba stosować w miarę poprawną technikę - na odcinek lędźwiowy kijki działają bardzo dobrze. Z masażysty też korzystałam, ale ze względu na odcinek szyjny.
Osobiście mam przepuklinę krążków w dwóch poziomach, spłycenie lordozy, osteofity i torbiele ale bóle wynikają z przeciążeń spowodowanych pracą i nastawianie daje bardo dobre efekty.
Gdy zrobiłam RM kręgosłupa szyjnego, to opis był bardzo długi... Wspomagałam się kołnierzem ortopedycznym, myślałam o operacji. Gumppek powiedział, że to krętki. Miał rację, nie mam już tego typu objawów. Ulgę przynosiły okłady z gotowanych gałązek świerku i jodły (obojętnie, co gotowałam). Polecam jeszcze francovkę do okładów. Wątek: ,,Francovka"
Tak na marginesie osoby z boreliozą mają paskudny obraz kręgosłupa - MR. Rozmawiałam z trzema paniami, które ,,leczenie" boreliozy zaczynały od operacji kręgosłupa, dopiero brak poprawy i pojawiające się inne dolegliwości skłoniły do badań pod kątem tego zakażenia. Więc gdyby ktoś decydował się na operację, może warto się zastanowić czy, aby nie doszło kiedyś do spotkania z kleszczem, a może z nimfą, którą trudno dojrzeć...
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller