Autor Wątek: Oczyszczanie kości i stawów  (Przeczytany 45582 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Oczyszczanie kości i stawów
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2013, 19:11:16 »
Podepnę sie do tematu o czyszczeniu stawów. Zastanawia mnie, czy na ogólnie pojęte choroby reumatoidalne należy zawsze zalecać zioła moczopędne? Czy dna moczanowa nie jest tez wynikiem stosowania takich substancji, leków o działaniu właśnie moczopędnym?

Dna moczanowa jest skutkiem złego usuwania produktów przemiany puryn, czyli aminokwasów adeiny i guaniny, które przetwarzane są do kwasu moczowego, który przy niewydolności nerek krystalizuje w okolicach stawów.

Czy leki moczopędne mogą wywołać atak? Pewnie tak, jeżeli nie są wspomożone wystarczającą ilością płynów, aby rozcieńczyć płyny w niewydolnych nerkach.
U starszych osób to jest problem psychologiczny, bo szczególnie nocą nie chcą kilka razy wstawać. Znam taką osobę, która po dwóch dniach zrezygnowała z ziół, bo nocą musiała wstawać. No i co się zrobi - zostaje zaakceptować wybór.

No i jeszcze zastanawiają mnie choroby artretyczne nie powstałe w wyniku nagromadzenia toksyn, tylko np spowodowane nadwyrężeniem fizycznym i zimnem, czyli np niektóre zapalenia stawów. czy to tez bedzie sie wtedy zaliczac do chorob reumatycznych??  ???

W Wikipedii pod hasłem "reumatyzm" jest takie drzewo różnych chorób, że ja tego cytować nie będę. To jest wielki worek z bolącymi stawami, ale przyczyny mogą być najróżniejsze.

Często się stosuje wytrych "autoagresja", ale to często oznacza, że przyczyny są nieznane. To może być borelioza, chlamydie czy inne bakcyle, których leniwa medycyna ze stawów usunąć nie potrafi. Gdzieś czytałam w rosyjskim internecie, że podobno 30% reumatyzmów to "bezobjawowa" borelioza, a 15% zakażeń chlamydiami powoduje też problemy stawowe. Diagnostyka w stawach oczywiście jest najwygodniejsza w czasie sekcji zwłok ;-)

Jeżeli chodzi o nadwyrężenia fizyczne, czyli praktycznie nawarstwiające się mikrourazy, a z wiekiem z dodatkiem osteoporozy, to wynik dla stawów jest łatwy do przewidzenia. Stawy bolą, a medycyna czasem stwierdza na przykład wytarcie panewki stawowej.

Jaki z tego wniosek? Przydałoby się znać przyczynę bólów w stawach...

Pozdrowienia :-)
Basia

Offline Bagienna

• Mało Pisze
  • **
    • Galeria
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2013, 13:18:03 »
Na ból w stawach raczej się nie skarżę, ale bywa, ze puchną mi lekko stawy w palcach prawej reki, nie można nazwać tego chyba mikro urazem, bo nie wiąże sie to jakaś ciężką praca, ale z trzymaniem zaledwie 3 kilowego sprzętu w ręce albo pracowaniem myszka przy kompie :p

Dwa razy miałam (przez uzywanie tej ostatniej) zapalenie stawów - zaczerwienione stawy w palcach plus pojedyncze gulki zapalne, brak mozliwosci kompletnego zginania palcow.
Musiałam wtedy pracowac dwa dni w niskiej temperaturze. Od tego czasu myszki przy komputerze nie używam, ale czasem stawy i tak lekko puchną.
Zastanawiam sie czy nalezy to traktować jak zanieczyszczenie stawów, czy jak coś innego. Nigdy nie miałam problemów reumatycznych czy boli w innych miejscach.
Borelioze mialam wyleczona antybiotykami kilka lat temu, byla objawowa na szczescie, od tamtego czasu nie mialam stycznosci z kleszczami, wiec to raczej nie to.

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2013, 15:27:43 »
za kilka dni  (jak ten pomyłkowy śnieć się stopi) będziesz mogła narwać sobie ziarnopłonu, nasmarować dłonie sokiem lub zgniecionym zielem. Małe listki widziałam wczoraj.
Sok z ziarnopłonu jak i jego pogniecione ziele przyłożone na opuchnięte kończyny, obszary ciała objęte reumatyzmem i ugryzienia owadów przynoszą ulgę i likwidują obrzęk
http://luskiewnik.strefa.pl/ficaria.html

Offline wallping

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2016, 22:58:16 »
Mnie udało się wyleczyć stawy za pomocą domowych metod, a t o wszystko dzięki Panu Arturowi, przeczytajcie jego artykuł: http://arturtopolski.pl/skorka-z-dzikiej-rozy-stawy-profilaktyka/

Offline Halineczka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2018, 16:54:47 »
Osteofity (duże, dużo) na kręgach odcinka lędźwiowego. Borelioza od 1980 roku (pełnoobjawowa), trzy rzuty na stawy. Ogólnie problemy ze stawami.
Jak rozpuścić te osteofity?
Jestem tu nowa na forum, znalazłam ten temat i pomyślałam, że się w nim zmieszczę z moim pytaniem?
Już dotarłam do informacji o siedmiopalecznika.
Co jeszcze możecie mi doradzić, wskazać?