Autor Wątek: Oczyszczanie kości i stawów  (Przeczytany 45638 razy)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
Odp: Oczyszczanie kości i stawów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2013, 19:24:14 »
7pałecznika sobie narwę - jako (mało ostatnio czynny, ale jednak) wędkarz, nie powinienem mieć problemów z pozyskaniem.
Dwugodzinna, listopadowa wyprawa nad Bystrzycę pozwoliła mi namierzyć rdestowce, lepiężniki, trzmielinki, niecierpki prawie tak wysokie jak ja (wg mnie drobnokwiatowe - zadziwiające!), uczepy, jeżogłówki, mięty... Nie, nie będzie problemów - roślinność jest nad wodami bardzo urozmaicona.
Różnice, głupcze!

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2013, 19:42:47 »
Skutecznym klasykiem na kości jest żywokost, cuda ostatnio opowiadają o siedmiopałeczniku - ale zobaczymy, co nam napiszą o strzykaniu i zgrzytaniu :)

Ja mam doświadczenia na zasadzie negatywnej: latem brat z bratową (ludzie młodsi niż ja i mąż) zapytali nas, czy mamy coś na strzykanie w stawach. Nas nic nie strzyka, najwyżej męża po przedawkowaniu klawiatury bolą barki, ale to mięśnie, nie stawy. Metodą eliminacji doszliśmy do 7pałecznika - mamy zwyczaj dodawać sobie go trochę do każdej herbaty, bo oprócz tego trudno by było wskazać jakieś powazne różnice pomiędzy nami.

Pozdrowienia :-)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2013, 19:59:27 »
Skoro na domiar jest smaczny, to postaram się nazbierać DUŻO. Taki przetacznik mi nie smakował, ale w połączeniu z pokrzywą, szałwią, lukrecją, palczatką - wyszła świetna herba. Także wszystko można wkomponować :)
Różnice, głupcze!

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 08, 2013, 21:30:00 »
Pani Basiu- ważę 51 kilo, a mam około 166 cm wzrostu. Waga moim zdaniem w sam raz. W okresie jesienno- zimowym w ogóle nie biegam, bo łatwo się przeziębiam więc ze sportem mam do czynienia na wychowaniu fizycznym w szkole- 4 godziny w tygodniu. Chodzę też co jakiś czas na basen. W obu rękach strzelanie jest takie samo. A o siedmiopałeczniku nie słyszałam ;) Jednak patrzę, mało o nim w internecie, pewnie jest rośliną rzadszą? Będę musiała poszukać w książkach zielarskich. Niestety wątpię, że znajdę go gdzieś w mojej okolicy.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 21:39:45 wysłana przez Ewa0001 »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2013, 20:14:21 »
Pani Basiu-

Bez pań :-P

ważę 51 kilo, a mam około 166 cm wzrostu. Waga moim zdaniem w sam raz.

No... ale pewnie masa mięśniowa by się przydała, prawda?
Ale tak poważnie - stawy są utrzymywane w rozsądnej pozycji przez mięśnie

W okresie jesienno- zimowym w ogóle nie biegam, bo łatwo się przeziębiam więc ze sportem mam do czynienia na wychowaniu fizycznym w szkole- 4 godziny w tygodniu. Chodzę też co jakiś czas na basen.

To dołóż jeszcze wycieczki, najlepiej codzienne, niezależnie od pogody - może wypożycz od kogoś psa, najlepiej takiego, co ma w komplecie z ADHD. To pomoże Tobie mniej się przeziębiać.

A o siedmiopałeczniku nie słyszałam ;) Jednak patrzę, mało o nim w internecie, pewnie jest rośliną rzadszą? Będę musiała poszukać w książkach zielarskich. Niestety wątpię, że znajdę go gdzieś w mojej okolicy.

To nie jest rzadka roślina, ale teraz zimą, to trzeba naprawdę wiedzieć, czego się szuka, aby to znaleźć - jak to zwykle z zimowymi badylami bywa. W Rosji jest to oficjalna roślina lecznicza, ale u nas, niestety, nie ma jej w sprzedaży. Na Allegro lub od mrówek na targowiskach można rosyjskie kupić smarowidła na stawy. Plotki głoszą, że są skuteczne.

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2013, 22:15:51 »
Dziękuję, postaram się poszukać nazwy maści i sprawdzę czy gdzieś sprzedają ;)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2013, 22:40:37 »
Dzięki ;)

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2013, 08:09:24 »
Takie objawy po trosze pasują do reumatyzmu.
Ojciec Jan Grande Majewski ciekawie pisze o relacji zdrowie-odżywianie.
Poczytaj wątek o grochu :)
Reszta jak zauważysz też warta chwili czasu :)

http://zdroworodzinni.blogspot.com/2008/07/opowiadanie-o-sposobie-ycia-wywiad-z-o.html
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 08:11:12 wysłana przez zulu »
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2013, 14:15:02 »
Zulu- bardzo dziękuję za linka do tych informacji. Już kiedyś gdzieś to czytałam i całkowicie zapomniałam a tu proszę ;D Chociaż muszę przyznać, że nie jestem pewna niektórych sposobów na zdrowe odżywianie Ojca, choćby tak częstego picia mleka i kefiru jak zaleca Ojciec Grande, bo osobiście uważam, że krowie mleko to pokarm dla prosiąt, a dla ludzi jedyne zdrowe mleko to naturalnie od matki, albo kozie, bo jest bardziej zbliżone do ludzkiego. Dużo się naczytałam właśnie o szkodliwości mleka i staram się go trochę ograniczać. Tym bardziej, że teraz to nic nie jest zdrowe ;] A wracając do tematu- chyba zacznę jeść ten groch, może po jakimś czasie zauważę różnicę ;p

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2013, 14:57:48 »
Co innego biała ciecz z kartonika, a co innego dobry kefir z własnego nastawu, i to na mleku z mlekomatu (zbiera się na nim maślany kożuszek - więc ma najistotniejszą cechę mleka "prawdziwego" i niebabranego). Fermentacja zupełnie zmienia charakter "tego czegoś" - do czego trawienia człowiek się przystosował kilka tysięcy lat temu właśnie u nas, na terenie dzisiejszej Polski i Czech (tu pojawił się po raz pierwszy gen odpowiedzialny za zdolność do trawienia mleka).
jeśli ktoś czuje, że mu nie służy nabiał - nie je.
Gdy ktoś co jakiś czas nie może się opanować, by nie poskubać sera czy nie pożłopać kefiru - niech się specjalnie nie wzbrania. Jest naturalnie przystosowany do spożywania produktów mlecznych.
Podobno ludzie o grupie krwi AB mają szczególną predyspozycję do nabiałów - to by mogło tłumaczyć moje od dziecka występujące "mlekopijstwo" i późniejsze ulubienie serów i kefirów.
Ciekawostką jest fakt, że grupę krwi AB, niegdyś bardzo rzadką (w sumie chyba tak zostało) mieli "zbiorowo" Żydzi sefardyjscy w czasach okołojezusowych - podobno. No, jak się trochę wykrzywię... ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 15:07:26 wysłana przez kaminskainen »
Różnice, głupcze!

Offline tanzania

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2013, 22:52:36 »
Co innego biała ciecz z kartonika, a co innego dobry kefir z własnego nastawu, i to na mleku z mlekomatu (zbiera się na nim maślany kożuszek - więc ma najistotniejszą cechę mleka "prawdziwego" i niebabranego). Fermentacja zupełnie zmienia charakter "tego czegoś" - do czego trawienia człowiek się przystosował kilka tysięcy lat temu właśnie u nas, na terenie dzisiejszej Polski i Czech (tu pojawił się po raz pierwszy gen odpowiedzialny za zdolność do trawienia mleka).
jeśli ktoś czuje, że mu nie służy nabiał - nie je.

Tutaj podepne sie pod temat, czy kefir na surowym mleku jest bezpieczny? Gdzies kiedys wyczytalem, ze grzybki kefirowe radza sobie z potencjalnymi wrogimi patogenami ktore  moga byc w mleku. Poczatkowo robillem kefir na surowym mleku (kupione w sklepie gdzie sie je specjalnie zamawia, takze pochodzenia nie znam, wiem tylko tyle, ze to z jakiejs irlandzkiej krowy ;-) ale ostatnio, odkad biore tez ziola ktore moga tluc i te dobre bakterie ukladu pokarmowego, zawsze je wczesniej przegotowuje. No i nie jestem pewien czy to dobre, bo pewnie co najzdrowsze w takim surowym mleku - wygotowuje....

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2013, 23:41:42 »
Dlatego mleko sie kwasi lub fermentuje, aby widzieć, czy mleko dobrze sie zsiadło, czyli czy ewentualne patogeny zostały wykonkurowane przez bakterie kwasu mlekowego.

Bakterie i drożdże kefirowe są silne, powinny sobie poradzić. Jeśli mleko gotowane Tobie smakuje po ukiszeniu, to smacznego :-)
Ja czytałam, że mleko kwaśne jest zalecane przy dysbakteriozach, w odróżnieniu od mleka słodkiego i jego niekiszonych przetworów o niezbyt gwarantowanym składzie bakteryjnym. Chodzi o dostarczenie właściwych silnych bakterii razem z podłożem.

Oczywiście, w przypadku alergii czy nietolerancji nie należy się upierać, chociaż, możliwe, że jakaś forma mleka jednak byłaby tolerowana.

Offline tanzania

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2013, 00:10:31 »
Dlatego mleko sie kwasi lub fermentuje, aby widzieć, czy mleko dobrze sie zsiadło, czyli czy ewentualne patogeny zostały wykonkurowane przez bakterie kwasu mlekowego.
Bakterie i drożdże kefirowe są silne, powinny sobie poradzić. Jeśli mleko gotowane Tobie smakuje po ukiszeniu, to smacznego :-)

Szczerze, to lubie sobie na jego bazie robic "sosik" z dodatkiem czosnku ;-) Z tym swiezym mlekiem sprawa zdaje sie o tyle istotna, ze podobno i takie kretki borelki moga byc podobno przenoszone ta droga, takie przynajmniej historie mozna wyczytac. No ale jesli grzybki sa na tyle silne, zostaje mi wrocic do surowego...
Zreszta... juz nawet o komarach przenoszacych to paskudztwo czytalem ;-)

Inna rzecz... za dzieciaka... jako ze czlowiek ze wsi byl, picie mleka surowego  - chwile po wydojeniu bylo rzecza normalna... ;-)

Ja czytałam, że mleko kwaśne jest zalecane przy dysbakteriozach, w odróżnieniu od mleka słodkiego i jego niekiszonych przetworów o niezbyt gwarantowanym składzie bakteryjnym. Chodzi o dostarczenie właściwych silnych bakterii razem z podłożem.

Wlasnie w ramach dbania o flore bakteryjna - spozywam kefir, podobno jest to najbardziej zdrowotny produkt mleczny.

Offline Bagienna

• Mało Pisze
  • **
    • Galeria
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2013, 17:39:31 »
Podepnę sie do tematu o czyszczeniu stawów. Zastanawia mnie, czy na ogólnie pojęte choroby reumatoidalne należy zawsze zalecać zioła moczopędne? Czy dna moczanowa nie jest tez wynikiem stosowania takich substancji, leków o działaniu właśnie moczopędnym?

No i jeszcze zastanawiają mnie choroby artretyczne nie powstałe w wyniku nagromadzenia toksyn, tylko np spowodowane nadwyrężeniem fizycznym i zimnem, czyli np niektóre zapalenia stawów. czy to tez bedzie sie wtedy zaliczac do chorob reumatycznych??  ???