Autor Wątek: Oczyszczanie kości i stawów  (Przeczytany 45637 razy)

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
Oczyszczanie kości i stawów
« dnia: Luty 05, 2013, 17:55:02 »
Witam, zarejestrowałam się na forum ponieważ potrzebuję porady kogoś, kto się zna na rzeczy. Już trzeci (ostatni) dzień stosuję kurację oczyszczającą. Polega na piciu naparu z liścia laurowego. Należy go wypijać w przeciągu 12 godzin, wypicie całego od razu mogłoby spowodować krwotok. Podczas kuracji nie można spożywać produktów białkowych(mięsa, jaj, sera żółtego, twarogu, mleka itp.). I jak się okazało, trochę źle przeprowadzałam kurację. Miałam nieprzecedzony z rozdrobnionych liści napar wlać na 5 godzin do termosu, żeby się odstał. 1 i 2gi dzień kuracji przecedzałam go. Wczoraj na obiad jadłam makaron, a na kolację kanapki jednak te produkty zawierają trochę białka. Wiem, że mocz może zmieniać barwę od zielonego do jasnoczerwonego, w miarę wydalania soli i piasku. Jednak mam mocz taki, jak zwykle. Czy zaszkodziło by, gdybym przedłużyła kurację o 1 dzień? Sądzę, że inaczej nie przyniesie żadnych efektów. To pierwsza taka stosowana przeze mnie kuracja, dopiero zaczynam interesować się ziołami :) Proszę o porady. I jeszcze jedno- co mogę w tym czasie jeść? Jem ziemniaki w małych ilościach, jabłka, sałaty, pomidory i inne warzywa. Przepraszam za taki mętlik, ale jestem na prawdę laikiem :) Z góry dziękuję za pomoc

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
Odp: Oczyszczanie kości i stawów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2013, 20:06:16 »
Liść laurowy, niezleżały i mocny, jest poważnym środkiem leczniczym. Tym niemniej nie dowierzam trochę, przynajmniej póki mówimy o roślinach, w terapie typu: bierzemy 13,5 g liścia przez 19 dni, aż mocz stanie się lekko zielony itd. "Zielarska dokładność" różni się od aptekarskiej, jest bardziej "na oko" bo i tak nie znamy nigdy dokładnego składu rośliny, zawartość substancji czynnych jest rozmaita; to samo odnosi się do długości terapii w dniach. Zwykle podaje się 2, 3, 4 tygodnie - okrągłe liczby, podobnie jak buraki cukrowe ługuje się wstępnie przez 24 godziny (przemysłowa produkcja cukru) - a nie 23 lub 25, choć można by i tyle ;)
Krótko mówiąc - tak "na zdrowy rozum" przedłużenie terapii o jeden dzień to raczej "pikuś" - choć jeśli wymyślił to jakiś fachowiec, to on powinien Ci odpowiedzieć bo on bierze za to odpowiedzialność.
Nie sądzę też, by nieodcedzenie rozdrobnionych liści w czymś przeszkadzało - podobnie robiąc nalewki wcale nie trzeba odcedzać wytrawianych części roślin, robi się to dla wygody - by nie przeszkadzały w dozowaniu...
Różnice, głupcze!

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2013, 21:52:25 »
Źle zrozumiałaś/eś, chodzi o to, że odcedziłam, a nie powinnam była tego robić. Dodam tutaj zdjęcie z kuracją, ktoś opisał ją o wiele zrozumialej ode mnie. Oto link z kuracją :  http://img831.imageshack.us/img831/7528/p2052398.jpg

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2013, 22:05:23 »
Jak już ten mocz będzie jasnoczerwony, to pewnie to będzie krew w moczu, czyli bardzo poważny problem z nerkami, a nie zabawa w oczyszczanie. A piasek wydalany z nerek to napewno nie ten sam, który był w stawach. Złogi ze stawów trzeba rozpuścić, aby je wysikać, w postaci piasku nie przejdą przez filtr w nerkach. Ewentualny piasek w nerkach to kamica, a nie złogi w stawach. Często problemy stawowe są spowodowanie niewydolnością nerek, ale wtedy trzeba pracować nad nerkami, starając się ich nie krzywdzić, bo nerki się nie regenerują. Nerki można oczyścić lub wydezynfekować, ale jest to wszystko, co dla nich można zrobić.

Przez 3 dni kości ani stawów się nie oczyści, ale spaskudzić sobie nerki lub wątrobę to można. Nie wiem, kto wpadł na takie pomysły. Wujek Google po wrzuceniu "oczyszczanie liście laurowe" wyrzuca masę podobnych tekstów.

Zwykle wywar z 5 gramów liści laurowych powinno przeczyścić wątrobę i woreczek żółciowy, ale oczyszczenie stawów i kości to niestety bajka. Tak myślę, Prawdą jest, że to poprawi krążenie w kończynach, ale nie wierzę w rozpuszczenie zniekształceń reumatycznych przez 3 dni.

A jeśli to prawda? Trzeba wziąć na tapetę pierwszego z brzegu reumatyka i powiedzieć, że 3 dni się pomęczy, a potem będzie już podskakiwać radośnie.

Czy kuracja jest bezsensowna? Chyba możesz spróbować, jeśli jesteś zdrowa i jeśli nie będziesz mieć wściekłych zmian koloru moczu, to po prostu się ciesz. Skończysz z przeczyszczoną wątrobą i wypłukanymi drogami żółciowymi.

Pozdrowienia :-)

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2013, 22:13:19 »
Z tego co pamiętam, to metodę tą opisał Tombak...ale dowierzaj bardziej temu co napisała Basia.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2013, 22:20:54 »
Dokładnie. "Wyciąganie" czegokolwiek z kości w ciągu 3 dni uważam raczej za "naciąganie". Tym niemniej jakąś korzyść z tych liści można pewnie mieć ;)
Różnice, głupcze!

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2013, 11:59:59 »
Ewa0001 stosujesz kuracje oczyszczającą wg. Tombaka. Mam tylko pytanie czy jesli idziesz tą drogą oczyszczania, stosowałas oczyszczanie jelit, wątroby, nerek przed tą kuracją? A jak zmiana nawyków żywieniowych? Parę lat temu przechodzilam taką kuracje. Do oczyszczenia wywarem z lisci laurowych przystąpiłam po prawie roku od rozpoczęcia oczyszczania. Nie zauważyłam wtedy zmian w barwie moczu.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2013, 12:06:08 »
Nie sądzę, by ktokolwiek zauważył u siebie zmianę barwy moczu po liściach laurowych :)
Różnice, głupcze!

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2013, 12:17:31 »
Zauważyłam, że było parę kilogramów obywatela mniej....ale na pewno nie było to po lisciach ;)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2013, 12:52:26 »
Tombak, jako biochemik, ma sporą wiedzę - ale trzeba uważać z dosłownym stosowaniem jego zaleceń. Przykład podał sam Doktor - stosując tombakową metodę oczyszczania/udrażniania dróg żółciowych, możemy być zmuszeni zawołać pogotowie - i oby zdążyło. Chodziło mianowicie o zażycie leczniczych dawek oliwy z sokiem z cytryny. jak to poruszy kamienie, to one mogą zaczopować te drogi żółciowe na "ament" - sprawiając przy tym potworny ból.
Krótko mówiąc - warto przemyśleć, po jakie sięgać książki i które rady stosować.
Pewną gwarancją bezpieczeństwa jest rozległa i jednak klasyczna wiedza medyczna... Są oczywiście autorzy niebędący lekarzami, ale posiadający ogromną i "bezpieczną" (sprawdzoną) wiedzę - jak nasz Gospodarz :)
Różnice, głupcze!

Offline Ewa0001

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2013, 15:56:34 »
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Zdecydowałam jednak nie przedłużać tej kuracji o dzień, bo stwierdziłam, że organizm z małą ilością białka czwarty dzień będzie wyczerpany. I czytając odpowiedzi, myślę, że dobrze zrobiłam, bo efektów nie widać i tak. Za tydzień też nie wiem czy powtórzę ją, czy już nie. Pani Katarzyno- nie, nie stosowałam innego oczyszczania. Tę kurację poleciła mi osoba, której zaufałam myśląc, że może mieć rację bo interesuje się ziołolecznictwem. Jednak nie wiedziałam że trzeba najpierw stosować inne kuracje. Mam jeszcze jedno pytanie :) Ta kuracja prawdopodobnie nie pomoże, a jakoś mam niechętny stosunek do leków z apteki, bo one pomagają, ale również szkodzą... Zawsze wolę sięgać po rzeczy z apteczki domowej. Czy zna ktoś może sposób na pozbycie się strzykania w stawach? Głównie w łokciowym i promieniowo-nadgarstkowym. Mam ten problem już od miesięcy. Za każdym zgięciem ręki mam nieprzyjemne, słyszalne strzykanie... Nie wydaje mi się, żeby to było spowodowane rośnięciem, jak twierdzi mój tato. Niedługo skończę 16 lat, jeśli ta informacja coś zmieni ;]

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2013, 16:19:01 »
Mi chrupie w kolanach i też od jakiegoś czasu myślałem, by się do tego dobrać - tym bardziej, że czasem pobolewa w kolanie bądź udowym (rzadko).
Skutecznym klasykiem na kości jest żywokost, cuda ostatnio opowiadają o siedmiopałeczniku - ale zobaczymy, co nam napiszą o strzykaniu i zgrzytaniu :)
Różnice, głupcze!

Offline monika b.

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2013, 17:44:09 »
Wiem, że dużo można osiągnąć stosując odpowiednią dietę, uniając pewnych potraw, zastępując je innymi. Nie mam w kwestii stawów doświadczenia, ale warto z pewnością coś poczytać.

Offline Mama

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
    • Aga Radzi
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2013, 18:42:50 »
na pewno nie kupować tych cudów z reklam na stawy, dr pisał że to kompletnie nie ma prawa działać
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Współtworze http://1000roslin.pl/
Prywatnie http://agakrok.blogspot.com/
Służbowo https://www.szm-melisa.pl/

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2013, 18:56:34 »
Czy zna ktoś może sposób na pozbycie się strzykania w stawach? Głównie w łokciowym i promieniowo-nadgarstkowym. Mam ten problem już od miesięcy. Za każdym zgięciem ręki mam nieprzyjemne, słyszalne strzykanie... Nie wydaje mi się, żeby to było spowodowane rośnięciem, jak twierdzi mój tato. Niedługo skończę 16 lat, jeśli ta informacja coś zmieni ;]

Może to rośnięcie, a może nie. Jaki masz stosunek wzrostu do wagi?
Jeśli nie wchodzą w grę jakieś ekstrema wymagające po prostu dożywienia lub odchudzenia, to mam propozycje:
1. do picia herbata z 7pałecznikiem błotnym. Niestety, u nas trzeba to sobie zorganizować samodzielnie. Jest smaczna i można dorzucać do innych herbat.
2. na stawy ciepłe okłady i delikatny masaż z delikatnym przemieszczaniem kości, szczególnie nadgarsta. Po rozgrzaniu stawów delikatna gimnastyka. No właśnie - czy to strzelanie jest takie same w obydwu rękach? Czy obciążasz ręce symetrycznie?
3. Jak u Ciebie z ruchem? Czy coś uprawiasz?

Pozdrowienia :-)