Forum

Autor Wątek: zapalenie stawów , reumatyzm , bóle kręgosłupa  (Przeczytany 2335 razy)

Offline freshbynature

• Hero Member
  • zioła i sport
    • Email
zapalenie stawów , reumatyzm , bóle kręgosłupa
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 05:18:03 pm »
Witam bractwo zielarzy

Co państwo polecają w powyzej wymienionych schożeniach? Czy pradawne juz wyparzanie pokrzywą jest skuteczne i bezpieczne? Kilka lat temu w sekcji trójboju siłowego cwiczyłem z weteranem który wyparzał sobie stawy świerza pokrzywą? Jesli chodzi o mnie to gdyby to mnie dotyczyło to skorzystałbym z takiej terapii od razu ale problem dotyczy kolegi który jest z nastawienia lekko sceptyk więc potrzebuje wsparcia które wzmocni mnie w przekonaniu jegomościa.. Prosze takze o wszelkie mozliwe poradu ze strony picia naparów ziołowych. Od strony ruchowej wprowadziłem mu rozciągania , basen (zabka)  , zabroniłem forsownych treningów na siłowni ( ciężko było-uzalezniony) i widze że trzeba jeszcze trochę cierpliwie od wewnątrz... Sugestie?
ps. piękny mniszek dzisiaj zebrałem... a tereny jakie piękne...
Pozdrawiam z  zachodniej Polski
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
Odp: zapalenie stawów , reumatyzm , bóle kręgosłupa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2010, 09:58:00 pm »
Moja babcia ma reumatyzm i przerzuciła w swoim życiu tony pokrzywy gołymi rękami.
Pytanie, jak by wygladała, gdyby nie te tony przerzuconej pokrzywy?
Ale - moja babcia ma 96 lat, dzisiaj zawiozłam ją do kościoła (mieszkamy na I piętrze) i mogę się z nią nawet pokłócić :-)

Na reumatyzm jest masa mieszanek ziołowych, można próbować różne, po kolei.
Ogółem są moczopędne i przeciwzapalne.

Wielu sobie ostrzy zęby na eksperymenty z siedmiopałecznikiem. Rosjanie cuda piszą o herbacie i nalewce z ziela.

Jeżeli chodzi o pływanie, to żabka oczywiście nie zaszkodzi, kręgosłup zgięty nad komputerem odegnie w drugą stronę. Polecałabym też kraula - dość gruntownie rozrusza obręcz barkową i rozluźni mięśnie kręgosłupa, co może być też pozytywne. Oczywiście może być też kraul na plecach :-)

Jeśli znajomy marudzi, to znaczy, że go nie dosyć boli.
Pozdrowienia :-)

Offline freshbynature

• Hero Member
  • zioła i sport
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2010, 06:19:43 am »
Hej

Poproszę o jedną z tej masy mieszanek ziołowych... Znajomy marudzi coraz bardziej  :D Mówię mu:  to idź do lekarza A on na to : same konowały Ja - znam jednego fachowca On - do dupy z tymi fachowcami  pewnie taki sam jak nasi politycy  ;D Ja- to moze jednak zioła? On - a pomogą...? Ja- .........

Pozdrawiam
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:21:45 am »
Z rzeczy sezonowych:
można nakopać młodej pokrzywy z korzeniami i nastrugać kory z kijków wierzby, dorzucić młodych listków olchy i pączków topoli i gotować z tego kompot do picia.

Proponuję wrzucić w Google "Reumosan" i "Urosan" - powinno wyrzucić skład kilku wariantów historycznych tych mieszanek. Warto spróbować każdy wariant.
Co dalej: sprawdzić, co polecali Ożarowski, Klimuszko i Poprzęcki. Google wyrzuci masę recept.

W aptekach i sklepach zielarskich napewno są różne mieszanki do picia. Warto unikać wersji torebkowej, ale nie ma co tu sie upierać.
Ważny jest sposób zaparzania - należy wrzucić do kubka, zalać wrzątkiem i zostawić na pokrywce od dużego twista w większym garnku z wrzątkiem pod przykryciem. Wszystko postawić na malutkim gazie i pogrzać jakieś pół godziny.
Jeżeli nie ma wyjścia, bo jest się w pracy czy w podróży, to trzeba parzyć w nagrzanym wrzątkiem termosie.
Warto przygotować sobie od razu więcej, na przykład dawkę na cały dzień.

Następna sprawa, to kąpiele.
Po zimie i pracach leśników powinno być w lasach masa jeszcze świeżych gałązek świerkowych. Może wiosną już ich świetność lecznicza minęła, ale są do wykorzystania za darmo.
Warto zorganizować sieczkę owsianą.

Do smarowania bolących miejsc, na mojej babci najlepiej wychodzi niebieski żel "Reumoterapia" czeskiej firmy Alpa, u mnie sprzedawany w sklepie zielarskim za około 13 złotych. Nie śmierdzi, szybko wysycha i nie brudzi, a swoje robi. Nawet na głupie bóle głowy pomaga.

Powodzenia :-)

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2010, 12:03:02 pm »
Dla niecierpliwych polecam Biszolin.
Dobry i skuteczny środek do smarowania na wszystkie wymienione dolegliwości. Ja kupuję od rosjan, ale bywa w aptekach. Można kupić przez internet.
Jest świetny.

Offline stratus

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2010, 05:11:08 pm »
Halina, z jakiej firmy masz ta masc, ja kupilem  Laboratoria  Natury i jakos ten efekt nie przychodzi...Moze mam niewlasciwa masc bo nic na niej nie pisze o wplywie na stawy tylko na skore.
Pozdrawiam

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2010, 08:42:25 pm »
Ja kupuję rosyjski, firma moskiewska.
Na opakowaniu jest portret Karla Gustawa Biszofa. Jest  na bazie biszofitu wołgogradzkiego.
Bywa na targach medycyny naturalnej.

Offline zielona

• Full Member
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2013, 02:47:11 pm »
Ja kupuję rosyjski, firma moskiewska.
Na opakowaniu jest portret Karla Gustawa Biszofa. Jest  na bazie biszofitu wołgogradzkiego.
Bywa na targach medycyny naturalnej.
Halinko czy to jest ten co kupujesz? http://www.zdrowymbadz.pl/bisholin-biszolin-zel-wolgogradzki-130g-balsam-na-haluksy-ostrogi-bole-stawy-reumatyzm-sklep-medyczny-poznan-p-1037.html  przeszukalam allegro i nie moge znalezc zadnego z portretem tego dziada

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2013, 05:44:59 pm »
Na Allegro często sprzedają biszofit ukraiński najczęściej jako biszofit połtawski. Też jest niezły, chociaż skład solanki jest nieco inny. Widziałam wersje płynne z olejkami i widziałam wersję odwodnioną - suchą "sól" w wiaderkach.

W Rosji na bazie biszofitu i dodatków ziołowych to cuda na kości robią. Niestety u nas to można kupić tylko na Allegro lub na targowiskach od mrówek.

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2013, 06:39:30 pm »
Tamtego co pisałam, nie dostaniesz, zmienili opakowania. Kupuj wołgogradzki lub połtawski.
Sa jakieś problemy z rejestracja tego preparatu.
Ja go kupuję (znajomym) na targach medycyny naturalnej.

Offline zulu

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2013, 07:30:38 am »
Nie dawno byłem na zakupach w jednym z hipersuperitepe marketów. Na pasażu wystawiał się pewien człowiek z ciekawymi rzeczami na dolegliwości opisane w temacie, a również pochodzące zza wschodniej granicy. Był tam biszofit i maści z jadami owadów i gadów. Mówił, że jeździ z tymi towarami po całej Polsce.
Mam jego ulotkę z namiarami. Zainteresowanym mogę wrzucić skan ulotki i namiary na priv.
W zasadzie można to jak i inne medykamenty ( opisane jako produkt nie jest lekarstwem ;) ) kupić bezpośrednio z ukrainashop.
http://ukrainashop.com/opis/3604979/biszofit-poltawski-remedium-natura-stawy-kregoslup-500-ml.html

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 10:32:27 am wysłana przez zulu »
veritas est adaecquatio intellectus et rei

Offline zielona

• Full Member
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2013, 01:01:21 pm »
A ktoś może jakiś konkretny kupowała na allegro? bo tam większość jest opisana jako wołgogradzki lub połtawski, chciałabym żeby zadziałało :)
a ten co Zulu podałeś jest też na allegro :) a stosowałeś go może (albo ktoś ze znajomych/rodziny)?

Offline zulu

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2013, 02:13:49 pm »
Niestety nie stosowałem, pomimo że mój wiek ( dinozaury z którymi się bawiłem jako pacholę w piaskownicy, dawno już wymarły ) powinien już wskazywać taką konieczność.
Moje wiadomości  w tej materii są raczej z drugiej ręki, zakodowane na zasadzie " kiedyś się przydadzą " :)
veritas est adaecquatio intellectus et rei

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2013, 02:30:00 pm »
Zajoma testowała na własnych kościach połtawski i sobie chwaliła. To oczywiście nie znaczy, że inne są gorsze.

Offline kasha

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2013, 12:19:02 pm »
Nie wiem co zakupić, są różne formy biszofitu: w żelu, w oleju, roztwór mineralny oraz balsam, nie wiem co zakupić, może poradzicie  :-* :-* :-*

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów