Autor Wątek: śledziennica skrętolistna  (Przeczytany 4556 razy)

Offline arte

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
śledziennica skrętolistna
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 16:39:00 »
Podczas   wczorajszej  wyprawy  do  lasu  spostrzegłam  na  terenie  podmokłym  całe  dywany /żółto- zielone /  śledziennicy  skrętolistnej -Chrysosplenium alternifolium. Nie  zbierałam  do  tej  pory  tego  zioła.Zdawkowe  informacje  na  temat  tej  rośliny  informują  tylko o  zastosowaniu jej  w  medycynie  ludowej.Proszę  więc  Pana  Doktora /w miarę  możliwości  oczywiście/ o  parę  słów  na  temat  tego  zioła.

Pozdrawiam , arte

Offline arte

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: śledziennica skrętolistna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2010, 17:31:30 »
Bardzo  serdecznie  dziękuję  za  tyle  informacji o  śledziennicy. Wynika z  nich , że  jest  to  bardzo  cenna  zielarsko  roślina ,  chociaż  jakby  mało  popularna.  Zaczęłam  zastanawiać  się nad praktycznym  wykorzystywaniem   śledziennicy  w   leczeniu  białaczki  ,  biorąc  pod  uwagę  skład  substancji  czynnych  w  niej  występujących.Warto  więc  zaopatrzyć  się  w  to  cenne  zioło , zwłaszcza  teraz  kiedy   pojawia   się   ono  w  całej  swojej  okazałości.Zauważyłam , że  bardzo  ładnie  i  łatwo  się  suszy. Nie  zbierałam   śledziennicy  do  tej  pory, od  teraz  to  się  zmieni. Moja  domowa  apteczka  wzbogaci  się  od  razu w  cenne  preparaty ze śledziennicy.Jeszcze  raz  dziękuję  za  szybką   odpowiedz  i  piękny    zarazem opis  zioła.

Offline Szept

• Średnio Pisze
  • Po prostu Jestem
    • Szepcząca z Gór Sowich
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 07:55:43 »
A przepraszam bardzo, można gdzieś przeczytać, co Pan doktor napisal, bo wyślwietla mi się tylko pytanie i odpowiedż już dziękująca. A też chciałabym wiedzieć to i owo o tej roślinie, bo rośnie jej sporo na moim terenie
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
www.ezodar.pl
http://szept.poganko.pl/

Offline `

• Dużo Pisze
  • IRONMAN-napędzany ziołami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:00:41 »

Offline Szept

• Średnio Pisze
  • Po prostu Jestem
    • Szepcząca z Gór Sowich
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2011, 06:44:40 »
Dziękuję
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
www.ezodar.pl
http://szept.poganko.pl/