Autor Wątek: woda strukturalna  (Przeczytany 18200 razy)

Offline ewula K

• Dużo Pisze
Odp: woda strukturalna
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:26:59 »

Offline Ingwer

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2017, 16:39:54 »

Odswiezam watek ...

bardzo mi zalezy na konkretnym sposobie uzyskiwania wody strukturowanej.
Poszukalam, poczytalam i - nic z tego nie wiem ...
Dlaczego ?
Poniewaz nie ma jednoznacznej "receptury" ...
A moze jest, tylko ja nie umialam dobrze poszukac ?

Mysle, ze znajdzie sie ktos madry i wyciagnie z tych watkow
wlasciwy sposob na uzyskanie wody strukturowanej  ;D
Bede niezmiernie wdzieczna - i - mysle, ze nie tylko ja  ;)

Najlepsza, najkorzystniejsza dla zdrowia człowieka jest woda „strukturowana”. Mamy ją w warzywach, owocach, ich sokach i roztopinym lodzie. W domowych warunkach możemy uzyskać wodę strukturyzowaną, czyli żywą. Wystarczy emaliowany garnek ze zwykłą wodą wstawić do zamrażalnika. Po 4 – 5 godzinach powierzchnię wody zetnie pierwszy lód. Wodę zlewamy do innego garnka, a ten lód wyrzucamy – zawiera molekuły „ciężkiej” wody. Ponownie wstawiamy do zamrażalnika garnek z wodą. Gdy zamarznie w ⅔ pojemności, pozostałą – nie zamarzniętą wylewamy; to jest „lekka” woda, w której zebrała się wszelka chemia naszej  cywilizacji. Lód pozostały w garnku jest właśnie tą wodą, której potrzebujemy. Roztapiamy go w temperaturze pokojowej i przechowujemy w lodówce.
Zalecane jest picie tej wody 2 – 3 szklanki dziennie, na godzinę przed jedzeniem, zimną!

http://echozycia.ddsoft.pl/Files/file/Szklanka%20roztopionego%20lodu.pdf

Dr Adam Chustecki:
Taką wodę oczywiście można przygotować samemu, nalewając do garnka lub butelki każdą wodę i zamrażając ją w lodówce. Niektórzy uważają, że wodę z kranu trzeba uprzednio przegotować.     
Najlepsze efekty uzyskuje podobno po miesiącu takiej kuracji.

http://nadarzyn.tv/pl/sekcja/zdrowie/czytaj/2839-dr_adam_chustecki_namawia_do_picia_rozmrozonej_wody.html

JAK ZMIENIĆ STRUKTURĘ WODY W SPOSÓB BEZPOŚREDNI?
 Aby zmienić strukturę wody należy odstałą wodę z kranu doprowadzić do białego wrzeniaw pięciolitrowym emaliowanym garnku i szybko ostudzićw chłodnej wannie. To pierwsze stadium strukturowania.
Taka woda jest już znacznie pożyteczniejsza w porównaniuze zwykłą przegotowaną. Następnie umieść w garnku pięćdo siedmiu niewielkich czarnych krzemieni, które można kupićw aptece, nakryj gazą i odstaw na dwa dni. Potemostrożnie przelej wodę do innego naczynia, przy czym dolną
2-4 centymetrową warstwę wyrzuć. Krzemień powodujeosadzanie się na dnie  mikroorganizmów patogennych i chemikaliów. Woda krzemowa sama w sobie posiada właściwości lecznicze - jest jeszcze bardziej strukturowana i nasyconakrzemem - najniezbędniejszym mikroelementem, przy któregoniedoborze organizm nie wchłania niemal żadnego innegomikroelementu.
Uzyskaną wodę wstaw do zamrażarki. Kiedy tylkona powierzchni i przy ściankach naczynia utworzy się pierwszy lód, przelej wodę do plastikowego naczynia, które należyumieścić w zamrażarce. Pierwszy lód wyrzuć, pozbywając sięw ten sposób ciężkiej wody. Ciężka woda, zawierająca izotopy
wodoru deuteru i tryt, zamarza w temperaturze +3°C i jestszkodliwa dla organizmu.
Ostatnie zamrożenie należy wykonać właśnie w plastikowymnaczyniu, ponieważ emalia w garnku może popękać, Kiedywoda zamarznie w dwóch trzecich, w lodzie trzeba wybićotwór i zlać pozostałą wodę - ta „zlewka” zawiera wszystkieniepożądane domieszki. Teraz pozostało już tylko poczekać, aż lód się roztopi w temperaturze pokojowej, w rezultacie czegootrzymasz stopioną wodę najwyższejjakości, którą można nazwaćpitną, ponieważ oczyszczona jest z ciężkich izotopów.

http://rowno-waga.blogspot.de/2013/05/struktura-wody-i-jej-niezwyke-wlasiwosci.html

cytat z książki Nieumywakina pt. "Woda utleniona na straży zdrowia"
"Za najkorzystniejszą uważana jest woda topiona. Przygotowuje się ją w następujący sposób: wodę podgrzewa się do stanu „białego wrzątku", kiedy jeszcze nie wrze, a następuje już intensywne pozbywanie się gazów. Taką wodę należy odstawić z palnika do zlewu i pod strumieniem chłodnej wody ostudzić - im szybciej, tym lepiej. Taka woda przybiera formę strukturalną. Aby podnieść jej efekt zdrowotny i leczniczy, trzeba ją koniecznie umieścić w lodówce, zamrozić, a następnie roztopić - i dopiero wówczas pić. To jednak nie wszystko. Woda zawiera deuter raz domieszki metali i substancji chemicznych. Deuteru, będącego źródłem reakcji jądrowych, jest w wodzie niewiele, około 10g na 1t wody. Pozbyć się deuteru możemy w następujący sposób: kiedy woda przestygnie do temperatury 3,0-3,5 °C, na ściankach rondelka, w którym znajduje się woda, powstaje jakby skórka z lodu (jest to punkt zamarzania deuteru). W tym momencie należy wodę zlać, a lód wyrzucić. Zlaną wodę należy ponownie zamrozić w 3/4 jej objętości. Zazwyczaj woda zaczyna zamarzać od zewnętrznych krawędzi, a w centrum ozostaje kałuża, w której właśnie znajdują się wszystkie szkodliwe substancje. Dlatego trzeba ją wylać. Jeśli przepuścicie moment kałuży i woda całkiem zamarznie, nie martwcie się. Weźcie wrzątek i maleńkim strumieniem lejcie pośrodku. To, co się stopi, wylejcie. Pozostałej części pozwólcie się roztopić. I to jest właśnie zdrowa woda. Właśnie taką wodę pijają „matuzalemowie" w górach, by przedłużyć życie. Taką wodę piją ptaki, które pokonują ogromne odległości. W niej znajdują się minerały w formie ujemnie naładowanych koloidów, co czyni je nasyconymi energetycznie. O ile latem
przygotowanie takiej wody nastręcza określone trudności, to zimą - szczególnie w środkowym pasie Rosji albo na północy - nie wymaga to wielkiego wysiłku i nie zajmuje wiele czasu".

http://davidicke.pl/forum/picie-wody-a-zdrowie-t7682.html

Woda strukturowana:
TOMBAK Zwykłą wodę wodociągową wlać do garnka o dowolnej wielkości (wysokość zależy od wymiarów zamrażalnika lodówki). Odstawić do ulotnienia się chloru, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić. Wstawić do zamrażalnika na 2-3 godziny. Po wyjęciu przebić warstwę lodu i zlać wodę do innego pojemnika. Woda ta ma taką samą strukturę, jak woda w naszych komórkach. W zimie jest to dużo prostsze, ale zamarzniętej wody nie podgrzewać, ale czekać jak się roztopi sama.

http://www.gramzdrowia.pl/uleszka/jak-powinnismy-jesc/co-pic-i-jak-pic.html

Zwykla wode wodociagowa nalezy nalac do garnuszka, zagotowac. przykryc poktywka, ostudzic i wstawic do zamrazalnika o temperaturze -4 stopnie C na 2-3 godziny. Gdy woda zamarznie nalezy przebic powstaly na wierzchu lod, a wode zlac. Mozna tez wode zupelnie zamrozic, a nastepnie wyjac, aby otrzymany lod naturalnie sie rozpuscil.

http://zdrowa-odnowa.pl/woda-mineralna-czy-woda-strukturowana-strukturalna/

Osobiscie mysle, ze najprostrze jest najwlasciwsze ...

Mozna tez wode zupelnie zamrozic,
a nastepnie wyjac, aby otrzymany lod naturalnie sie rozpuscil.

Przeciez Eskimosi pija wode z roztopionego - poprostu - roztopionego lodu ...
Wodę piją wyłącznie z topionego lodu,czyli taką jak destylowana. I wcale nie cierpią z tego powodu.
Wiele plemion w Himalajach również piją wodę lodowcową zupełnie pozbawioną minerałów.

http://www.hydropure.com.pl/woda-pitna-nigdy-nie-bya-ardem-pierwiastkw-potrzebnych-do-ycia,91

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2019, 16:01:08 »

"...Badania wpływu wody obrabianej plazmą na liniach komórkowych komórek rakowych i zdrowych, prowadzone w niezależnych Polskich jednostkach naukowych pokazały szybszą apoptozę (naturalny proces zaprogramowanej śmierci komórki w organizmie wielokomórkowym) komórek nowotworowych.
 Badania są zebrane w raporcie. (LINK).
 Fakt ten został udokumentowany poprzez zgłoszenie patentowe.........

http://www.nantes.com.pl/?product=woda-plazmowana-z-podwyzszona-zawartoscia-tlenu

http://www.nantes.com.pl/?p=2564

Plazma - Woda - Zdrowie - rozmowa ze Zdzisławem Oszczędą

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=haDUVFJICRA
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2019, 16:03:11 wysłana przez werbena »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2019, 20:43:58 »
Chyba w innym dialekcie to się nazywa woda ozonowana lub woda utleniona.
Oczywiście, że wolne rodniki są bronią (obosieczną) przeciwko między innymi komórkom nowotworowym.

Zgłosić do opatentowania można wszystko, co się nawinie, jednak dostać patent można tylko na rzeczywisty wynalazek, nawet nie n odkrycie. Nie wolno patentować rzeczy czy bytów, które istnieją, nawet, jeśli o ich istnieniu nie wiemy.

Bardzo podoba mi się opis produktu:
"Zastosowanie produktu zależy tylko i wyłącznie od inwencji kupującego."

W skrócie: ściema.

Pozdrowienia :-)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2019, 10:12:03 wysłana przez Basia »

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2019, 10:28:39 »
Chyba w innym dialekcie to się nazywa woda ozonowana lub woda utleniona.
Oczywiście, że wolne rodniki są bronią (obosieczną) przeciwko między innymi komórkom nowotworowym.

Bardzo podoba mi się opis:
"Zastosowanie produktu zależy tylko i wyłącznie od inwencji kupującego."

W skrócie: ściema.

Plazma - Woda - Zdrowie, cz. 2 - Rozmowa w studio - 29.05.2017-prof. Piotr Tomasik

https://www.youtube.com/watch?v=v5_BP-8t7sM

p.s.
..."uwielbiam", jak ktoś nie mając  pojęcia o czymś  błyskawicznie feruje wyroki ;-)))

1) https://pl.wikipedia.org/wiki/Tlen_singletowy
2) zagadnienia struktury .....np.  włoż do jednej szklanki ziarenka piasku, a do drugiej kawałki piaskowca, i policz po ile sztuk weszlo do każdej
3) prof. Piotr Tomasik dopiero bada właściwości wody plazmowanej, ale jak Ty już wszystko wiesz, to udostępnij  mu swoje wyniki badań,   zaoszczędzisz mu czas ;-)

4) "głupie" firmy np z Rosji  sprzedają takie urzadzenia  już od jakiegoś czasu
 http://retech.ru/en/water-treatment-system/transonic-plasma-system-of-water-treatment-tps-wt/

......dobrym podsumowaniem jest komentarz, pod spodem fimu :
"Krzysztof Gulmantowicz
Witam szanownych prelegentów  oraz  widzów, ( zainteresowanych).

Poruszacie Panowie wspaniałe tematy.  Ale,  czy nie jest to "podawanie psu kiełbasy na złotym talerzu" ?
Tak się składa,  że 30 lat temu,  jako młody człowiek  i największy prywatny rolnik w Polsce (miałem 160 ha),  wspólnie z Fundacją Wielkich Jezior Mazurskich,  SGGW oraz ART-Olsztyn,  chcieliśmy  zainicjować produkcję humbaku (odchodów dżdżownic) w pierwszej w Polsce kompostowni.  Niestety,  egoizm  naukowców  oraz  zawiść ludzka zniszczyły ten projekt,  doprowadzając w sumie mnie do bankructwa.  De facto,  miała to być kompostownia rusztowa.  Reasumując,  do dzisiaj nie ma w Polsce ani jednej kompostowni,  spełniającej w 100 % wymogi ekologii.
Natomiast ja,  dalej drążąc temat,  opracowałem projekt koncepcyjny kompostowni rotacyjnej,  całkowicie bezpiecznej,  świetnie nadającej się do utylizacji odpadów miejskich.  Jako bezzapachowa nie potrzebuje żadnej strefy ochronnej,  co predystynuje  ją szczególnie do nowoczesnej produkcji pieczarek.  Jest to kompostownia w 100 % wykorzystująca  biomasę,  ale także rugująca pierwiastki ciężkie z produktu finalnego  z pełną segregacją finalnych substratów ( dwutlenek węgla,metan).
Wysłałem ten projekt 2 lata temu do NCBR  Kancelarii Premiera  oraz  Kancelarii Prezydenta.   I dosłownie nic!  Do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Oczywiście ten sam los spotkał pozostałe z 15 wysłanych projektów.  A ich zrealizowanie w 5 lat uczyniłoby nasz kraj potężnym.
Wniosek jest jeden - po co komu zdrowa,  długo żyjąca populacja???    Zainteresowane koncerny do tego nie dopuszczą.

Trochę smutno,  gdy taki trud,  jak Wasz,  jest trwoniony...(....).

Pozdrawiam . Krzysztof  Gulmantowicz"
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2019, 10:32:20 wysłana przez werbena »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2019, 13:08:57 »
Ściema, to ściema.
Plazma powstaje na przykład w łuku elektrody spawalniczej, chyba, że mówimy o plaźmie komórkowej.
Mam słabą wyobraźnię, by sobie wyobrazić wodę potraktowaną plazmą. Wtedy po pierwsze nie będzie w niej tlenu (rozpuszcza się w niskich temperaturach, ale nie w wysokich), a po drugie to już będzie to nie woda, ale raczej para.

Jeśli chodzi o to rosyjskie urządzenie, to mi wyglada na sposób dezynfekcji wody zbliżony do UHT. Wystarczy przeczytać wyjaśnienie zasady działania.

A co ma kompostownia i dżdżownice do wciskania wody do dowolnego użytku w cenie 246zł / 5l?
Może czasem jednak napiszesz jakieś słowo od siebie?

Chcesz, to używaj, dla mnie to ściema. Na tym polega wolność.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2019, 07:47:57 »
może nie UHT tylko PEF (pulsujące pole elektryczne) tylko o  jakimś dużym potencjale, że przeskakuje iskra pomiędzy elektrodami. Co do tematu nanowody to spotkałem się z czymś takim, że w wodzie wytwarza się poprzez wtłaczanie w niskiej temperaturze tlenu jego nanobąbelki(nanobubles)https://www.researchgate.net/publication/237098632_Oxygen_and_Air_Nanobubble_Water_Solution_Promote_the_Growth_of_Plants_Fishes_and_Mice
też jest w jakaś firma z polski, która produkuje takie cóś.
mnie tylko zastanawia skąd tyle azotynów w tej nantechowej wodzie 28,3mg/l oraz zawartość węglanu wapnia 137mg/l ?
i co mnie najbardziej interesuje: co się dodaje do tej wody przed obróbką plazmą aby powstał w niej tlen? skoro nie jest brany z powietrza i powstaje wyniku plazmowania wody. Czy tlen powstaje z tejże wody poprzez rozpad cząsteczki wody? to gdzie jest wodór......
co innego podlać pomidorki wodą po ćwierć tałzena za piątkę.....?
temat dla mnie dużo bardziej mętny niż deklarowane 0,02 NTU ;D

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2019, 10:20:25 »
W opisie działania było, że z powodu gwałtownego spadku ciśnienia wytwarza się wysoka temperatura na ułamek sekundy, dlatego napisałam, że to jest podobne do UHT.

Aby mieć wodę natlenioną, To by musiał być jakiś drugi stopień obróbki: pierwszy, to dezynfekcja czy też plazmowanie, a drugi to natlenianie.
Ale na przykład dla wody kotłowej, czy wielu innych zastosowań technologicznych natlenianie jest zbędne.

Uważam, że rosyjskie rozwiązanie przemysłowe może mieć sens, ale ten baniaczek wody do dowolnego zastosowania za prawie 250 zł to ściema.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2019, 10:30:36 »
do zastosowań technologicznych to wodę się najczęściej odtlenia i to w bardzo wysokim stopniu