Autor Wątek: Maści, kremy, mazidła  (Przeczytany 20570 razy)

Offline Alchemik

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: Maści, kremy, mazidła
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:28:26 »
Pachnie mi tu naciąganą homeopatią...
Wszystko, co jesteś w stanie zrobić, czyń to z całą swoją mocą. Nie jutro. Teraz.

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2013, 09:04:57 »
...mnie również. Zaintrygował mnie jednak zacytowany fragment wypowiedzi Gospodarza a jeszcze bardziej, że nigdzie ani słowa bliższego wyjaśnienia. Ani wzmianki o patencie, ani o stosowaniu w laboratoriach, słowem nic.
Z drugiej strony, skoro na prawdę istnieje tak rewelacyjna metoda to dlaczego nikt inny jej nie stosuje ?
Chyba faktycznie lepiej dać sobie z tym spokój i nie zaprzątać tym głowy.
W końcu sposobienie rozmaitych ciekawych nalewek o tyle jest mniej tajemnicze im przyjemniejsze :)
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2013, 09:30:00 »
Dokładnie tak samo pomyślałem ;)
Różnice, głupcze!

Klara

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2013, 12:42:42 »

Dr Hauschka opracował metodę otrzymywania wodnych wyciągów z kwiatów. Wyciągi nie ulegają zepsuciu i zmianom chemicznym, nawet po upływie 30 lat. Są pozbawione konserwantów.

... czy które z Was coś wie na czym ta tajemniczo brzmiąca metoda antropozoficzna  polega ?

Robię wodne wyciągi z kwiatów od wielu lat. Latem wystawiam sobie płatki kwiatów, na dobrej jakości wodzie, a po 2-3 godzinach (ale im dłużej tym lepiej) mam wspaniały tonik do przemywanie twarzy. Najczęściej robię takie esencje kwiatowe z płatków róż. W ten sposób otrzymana woda różana jest bardzo aromatyczna, świetnie wpływa na skórę i rzeczywiście nie psuje się, mimo, że stoi w łazience. Trzydzieści lat nie próbowałam jej przetrzymać ale kilkanaście dni - tak. ;D
Jest to metoda dość dobrze opisana. Zrobił to dr Edward Bach a jego dzieło znane jest w świecie jako kwiatowa teoria Bacha. W Polsce ekspertem w tej metodzie jest dr Igor Pietkiewicz z Krakowa.
Wszystko na ten temat tutaj:
http://drbach.pl/wytwarzanie.php
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 13:47:40 wysłana przez Klara »

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2013, 12:46:49 »
No może i "kwiecie" zawiera aż tak specjalne składniki, że nawet w dużym rozcieńczeniu roztwór potrafi być wysoce stabilny? Któż to tam wie - brzmi jak bajka, ale nie takie bajki dzieją się w rzeczywistości. Fizjonomom się nie śniło ;)
Różnice, głupcze!

Offline Alchemik

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 29, 2014, 12:18:21 »
Puk puk! Odkopuję wątek - czy po stosowaniu maści jemiołowej na skórę po zabiegu usuwającym BCC (r. podstawno-komórkowego) powinno występować uczucie tętnienia/nycia skóry czy to jest normalny objaw reakcji regeneracyjny skóry w kontakcie z czynnikiem drażniącym?
Macie jakieś uwagi?
Wszystko, co jesteś w stanie zrobić, czyń to z całą swoją mocą. Nie jutro. Teraz.

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 18, 2014, 16:42:25 »
Mam jakąś książkę "Bachową" i on te roztwory konserwuje jak najbardziej alkoholem.

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2021, 12:56:14 »
A co myślicie o oleju na płatkach róży? Będzie wartościowy, czy tylko na wodzie i alko? Odkryłam za blaszakiem piękny krzew, chyba pomarszczona, pachnie obłędnie, zbieram i suszę, ale w necie są wyciągi olejowe. Tylko czy ma to sens?