Forum

Autor Wątek: dieta zasadowa  (Przeczytany 3408 razy)

Offline tusia221

• Sr. Member
    • Email
dieta zasadowa
« dnia: Październik 20, 2012, 10:52:37 pm »
Czy ktos z uzytkowników forum stosuje taki sposób jedzenia?
Czym mozna "zalkalizowac" wode?Cytryna wystarczy?

Offline halina1

• Hero Member
Odp: dieta zasadowa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2012, 09:01:22 pm »
Nie wystarczy, należy dodać sody.
2 łyzki soku z cytryny lub octu jabłkowego +1/4 łyżeczki do herbaty sody oczyszczonej, po odgazowaniu dopełnić do pół szklanki wodą.
Można zażywac przez 5 dni w tygodniu, odkwasza, dodaje energii.

Offline tusia221

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2012, 10:29:04 pm »
halina,czy ocet jabłkowy faktycznie jest zasadowy,kurcze,spotykam sie z róznymi opiniami,nawet lekarz stwierdził,ze picie octu jabłkowego jest bardzo szkodliwe dla nerek.
a ta soda to tez jest bezpieczna,zalezy mi na takiej kuracj odkwaszajacej,bo czuje sie fatalnie,zawroty glowy,ciagłe zmeczenie,wstaje bardziej zmeczona rano niz jak sie kładałam spac i jeszcze jakies "doły" łapie,a nie mam specjalnie powodów do tego.
Jak wyglada sprawa z mlekiem,uwielbiam zsiadłe mleko-ale ponoc pod kazda postacia jest ono zakwaszajace,co tu normalnie jesc,chyba tylko owoce i warzywa :(
Córcia z atopią ma taka własnie diete plus preparaty z lukrecji i lucerny oraz wapn z wit d i c.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2012, 06:57:09 am »
ja również polecam ocet. Jak zresztą od Chin po Grecję, od czasów p.n.e. - do wspólczesnych odkryć. Ocet, zdecydowanie ocet. Oczywiście Zrób go sobie sama, masa instrukcji na forum.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com
Codzienna porcja roślinnych inspiracji na www.1000roslin.pl

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2012, 10:17:01 am »
Tusiu, jeśli masz wątpliwości to czytaj dalej. Żeby wyrobić swój własny ogląd rzeczywistości trzeba się naczytać, nasłuchać, naobserwować.
Owoce wcale nie są zasadotwórcze.
A duży potencjał zasadotwórczy ma na przykład kasza jaglana.

Offline tusia221

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2012, 11:17:14 am »
Dzieki Halina,kasze jaglana próbuje jesc pod kazda postacia,nawet zastepuja nia make w gotowaniu.
A sodke to dzis sie napiłam tak jak pisałas,ale reakcja była po paru minutkach,tz wc,ale to chyba normalne,czuje sie jak po lewatywce,a sosy sie obawiałam,bo w domu zawsze bylo mówione,ze soda bardzo niszczy żołądek,ale chyba takla krótka kuracja nie zaszkodzi.
A tytaj znalazłam ciekawy artykuł nt sody:
http://gazetawarszawska.com/2012/02/12/ola-pozdrawia-nowotwory-leczenie/

Napisz mi prosze jeszcze co tak naprawde jest zasadotwórcze z jedzenia,bede bardzo wdzieczna:)

Offline Alchemik

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2012, 03:00:38 pm »
Oczyszczenie organizmu, dużo wody i jeszcze więcej tlenu dla ciała. Dieta bardziej przypominajaca pościk właśnie na kaszy, na witaminach i na sporej ilości ruchu na świeżym powietrzu.
Wszystko, co jesteś w stanie zrobić, czyń to z całą swoją mocą. Nie jutro. Teraz.

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2012, 12:49:36 pm »
Trudno mi jako chemikowi ocenić odkwaszające właściwości kwasu octowego :) - ale lekarze polecają dla ludzi mających kłopot z "kwaśnością" xylitol, czyli cukier brzozowy. Domyślam się zatem, że można zamiast tego po prostu pić sok brzozowy (oskołę).
Tak pomyślałem - żeby przy tej sposobności ktoś nie wpadł na pomysł kurowania się cukrem ołowiowym - bo jest słodki jak xylitol i jest octanem (ołowiu co prawda) - a ocet + soda to po prostu octan sodowy (nie znam jego wpływu na organizm, może i jakie korzyści daje).
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2012, 01:20:34 pm »
W sumie ocet jabłkowy zneutralizowany sodą może być bardzo korzystny dla zdrowia - i do tego odkwaszający - albowiem będzie miał odczyn zasadowy (taki odczyn będzie zawsze miał roztwór octanu sodu - jako soli słabego kwasu i silnej zasady). Przy tym będzie źródłem "organicznego" sodu, bez zbędnego obciążania organizmu jonami chloru (to właśnie one niszczą rośliny, nie sód) oraz wielu wartościowych, subtelnych a nieodgadnionych ingrediencji będących pamiątką po surowcu, z którego zrobiono ocet ;)
Różnice, głupcze!

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2012, 06:54:30 pm »
ocet jabłkowy winny jest substancją alkalizującą i bez dodatku sody. Tak samo niektóre owoce. Nie chodzi o to, czy spożywamy kwas czy zasadę, liczy się reakcja naszego organizmu . W przypadku pokarmów pozornie kwaśnych następuje tajemniczy proces przechwytywania i neutralizowania kwasów w organizmie. Efekt tych czarów jest taki, że kwas w kubku plus kwas w ciele równa się alkalizacja .

Spektakularnym dowodem jest próba pokrzywowa - ocet jabłkowy znakomicie neutralizuje kwas mrówkowy. skóra przestaje swędzieć.

naukowe dowody przytaczam ze strony o occie jabłkowym
ACV in itself is alkaline because of its ash content; this means if the ACV is burned, what's left over becomes ash. When you check for the pH of that ash and dissolve it with water, the content is alkaline. Whenever our body digests anything, it undergoes oxidation, which is similar to burning. The end result is that you can determine whether the end product is alkaline or acid.

artykuł wyjaśnia, że popiół powstały po spaleniu octu jabłkowego jest alkaliczny. Reakcje utleniania w procesach metabolicznych to również spalanie. czyli w wyniku trawienia ocet jabłkowy zmienia się w alkaliczny popiół

w tym samym artykule zwraca się uwagę, że ocet winny jabłkowy może podnosić kwasowość, jeśli jest ona za niska. Zbyt zasadowy odczyn poprzedza często atak alergii. Jeśli zareaaguje się na czas (podniesie kwasowość) to można tego ataku uniknąć.
http://www.mdidea.com/products/proper/proper09108.html

z dalszych ciekawostek - ocet winny z wina czerwonego (rozumiem , że z czerwonych winogron) nie ma już właściwości odkwaszających, tylko zakwaszające.

reasumując

istnieje żywność o odczynie kwasowym , niekoniecznie jest to żywność kwasotwórcza

żywność o odczynie zasadowym nie musi być zasadotwórcza

tabele dostępne http://drjeffhealthcenter.com/ihpages/pages/alkalinediet.html

ze swojego doświadczenia powiem, że człowiek na zdrowej diecie bez sztucznych dodatków sam wie, czy mu kwas, czy zasada potrzebna.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com
Codzienna porcja roślinnych inspiracji na www.1000roslin.pl

Offline tusia221

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2012, 08:51:13 pm »
A co jesli organizm jest dosc mocno zakwaszony,czy wystarczy tylko sama dieta czy jednak trzeba wspomagac moze suplementami,co sadzicie o tym proszku:
http://www.sanavita.com.pl/naturalne-suplementy-diety/37-proszek-zasadowy-z-inulina.html
lub tym
http://www.langsteiner.com.pl/produkty.php?id=53

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2012, 10:19:03 pm »
Tak, ja o tym że coś o kwaśnym odczynie może działać odkwaszająco słyszałem (np. czarna porzeczka). Ciekawostką kest fakt, że własnie akurat ocet jabłkowy ma takie właściwości - znaczy wazne są jego domieszki czyniące go jabłkowym, a nie sam ocet (kwas octowy). Tzn. one nadają mu te wyjątkowe właściwości.
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2012, 01:10:52 pm »
ze swojego doświadczenia powiem, że człowiek na zdrowej diecie bez sztucznych dodatków sam wie, czy mu kwas, czy zasada potrzebna.

To znam dobrze. Nie powiedziałbym, że jestem na jakiejkolwiek diecie, choć nikomu tego nie bronię - ale świńst staramy się nie jeść, fastfudy tylko oryginalne tureckie ;)
Wczoraj wpadłem do domu po wyjeździe i od razu wysprzątałem z lodówki resztę jogurtu (naturalny) i zakąsiłem to jeszcze paroma kawałkami pomidora suszonego w oleju.
Różnice, głupcze!

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2012, 02:58:03 pm »
Bardzo często miesza się zjawisko zakwaszenia organizmu, czyli na przykład zakwasy po ostrym treningu lub kwasica przy cukrzycy z kwasami naturalnymi dla zdrowego człowieka, jak na przykład z soku żołądkowego. Te pierwsze to wynik przemiany materii na poziomie komórkowym, a to ostatnie, to podstawa dla naszej zdolności trawienia i przy okazji dezynfekowania spożytego pokarmu. Jeśli się zobojętni sodą kwasy żołądkowe, to zahamujemy procesy trawienne. Czasem to jest potrzebne, ale jedzenie sody łyżkami tylko po to, aby się cieszyć zasadowym moczem to jest klasyczny sposób, aby sobie narobić kłopotów do kompletów z tymi, co były przedtem. Mocz normalnie powinien być nieco kwaśny, bo to hamuje rozmnażanie się bakterii chorobotwórczych, tak samo jest z powierzchnią skóry czy pochwą u kobiet.

Czasem jest konieczna zmiana odczynu moczu - na przykład przy zakażeniach w drogach moczowych, kiedy stosuje się zioła dezynfekujące, na przykład mącznicę, to jej składniki czynne są aktywne w moczu zasadowym. Czyli w takiej sytuacji dołożenie do ziół łyżeczki sody oczyszczonej jest jak najbardziej wskazane.

Pozdrowienia :-)

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2012, 04:27:36 pm »
Oj, jestem bardzo daleki od fetyszyzowania jakiegoś odosobnionego czynnika, np. "kwasu" - z konsekwencjami tego typu nagonki w rodzaju "trza jesć sodę, bo uumrzemy - panie, tam jest kwas!" Albo że wszyscy powinni robić sobie lewatywy, najlepiej z całego wiadra wody i raz na tydzień - i takie tam.
Należy się zachowywać normalnie, robić to co żywe organizmy robią - i reagować na niepokojące sygnały wskazujące na usterkę organizmu.
Jeśli w żołądku faktycznie jest zbyt kwaśno - to dobrze to odczujemy. Itd.
Różnice, głupcze!

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów