Forum

Autor Wątek: Złoty wąs  (Przeczytany 53281 razy)

Offline ewaty

• Newbie
  • *
Co do żyworódki...
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 07, 2014, 20:12:44 »
Zdaje się, że ta roślinka robi duzo zamieszania nazwowego ;) Z tego, co znalazłam: "Żyworódka Pierzasta (łac. Kalanchoe daigremontiana) posiada podłużne zielone liście, lekko postrzępione na końcach  przypominające pióra - stąd polskie określenie "pierzasta". Na brzegach liści, w zagłębieniach "piór" tworzy małe rozmnóżki. Sok z liści Żyworódki Pierzastej (Kalnachoe daigremontiana) posiada właściwości lecznicze. Często z Kalanchoe daigremontiana mylona jest roślina z tego samego gatunku o łacińskiej nazwie Kalanchoe pinnata. Natomiast warto zaznaczyć że zarówno Żyworódka Pierzasta (Kalanchoe daigremontiana) jak i Żyworódka Pinnata (Kalanchoe pinnata) posiadają cechy lecznicze. Przy czym to właśnie Żyworódka Pierzasta (Kalanchoe daigremontiana) jest najbardziej rozpowszechnią rośliną leczniczą w polskich domach". Źródło: http://www.zyworodka-pierzasta.pl, ale powtórzenie tej informacji znalazłam tez w innych źródłach.

Offline Dondarrion

• Sr. Member
    • Email
Odp: Złoty wąs
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 13, 2014, 18:20:53 »
Mikstura na miodzie ze Złotego Wąsa jest pyszna! Działa na mnie pobudzająco, przy moim temperamencie to bardzo korzystne :) Nie wiem jakie będą skutki dłuższej kuracji, pewnie negatywne, bo zdecydowanie przekraczam zalecane dawki.
I am back to save the universe

Offline Lutka22

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:06:26 »
Trafiłam na tak ciekawe FORUM, że nie wiem czy dam radę się "oderwać".
Fachowcem zielarskim nie jestem żadnym ale bardzo interesuje mnie  leczenie, wspomaganie się ziołami. Maleńkie doświadczenie (po lekturach zielarzy) mam w zakresie stosowania  żywokostu, ale to inna działka.
Wiem, że niegrzecznie jest prosić od pierwszego razu, ale ....... mam kochanego zięcia uparciucha, omijającego szerokim łukiem lekarzy-zawodowców, ale którego choroby nie omijają.
Czytałam (niestety na wyrywki, ze względu na krótką przerwę śniadaniową) o roślince "Złoty wąs" i jej zastosowaniu.
Czytałam, że Halinka już uszczęśliwiła kilkanaście osób.
Czy mógłby ktoś mnie uszczęśliwić i przysłać szczepkę.
Pokryję wszystkie koszty z tym związane i jak mi się rozmnoży to będę uszczęśliwiała innych.
mój adres e-mailowy: lutka22@wp.pl
dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Lutka

Offline Dondarrion

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:11:55 »
To nie pora na szczepki, myślę, że ci raczej przyślą liście i łodygi, czyli gotowy materiał. Ja tu nietrafione zdjęcia umieszczałam i się w końcu dobry człowiek ulitował. Dziękuję:)
I am back to save the universe

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:22:21 »
Wacek, to Twój materiał ludzi uszczęśliwił :-)

Pozdrowienia :-)

Offline Caryca

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:51:16 »
Chciałam zapytać czy części złotego wąsa jak kłacza i liście można zamrażać? Zrobiłam wreszcie porządek ze swoimi wąsami i zostało mi kłącz i liści szkoda wyrzucać a nie potrzebuję teraz pomyślałam aby zamrozić.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:01:56 »
Chciałam zapytać czy części złotego wąsa jak kłacza i liście można zamrażać? Zrobiłam wreszcie porządek ze swoimi wąsami i zostało mi kłącz i liści szkoda wyrzucać a nie potrzebuję teraz pomyślałam aby zamrozić.

Myślę, że można tak zrobić, tak jest lepiej, niż wyrzucać.
Albo ogłoś, że masz nadmiary, to się pewnie ustawi kolejka zainteresowanych osób :-)

Pozdrowienia :-)

Offline marciczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:01:30 »
Witam Was,
czy znajdzie się może dobra dusza z Lublina, która zechciałaby podzielić się Złotym Wąsem :)? Moja tarczyca potrzebuje ratunku... ;)

Chętnie odbiorę osobiście :)

Offline Anita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 05, 2014, 16:56:46 »
Witam Serdecznie  :) Mam problem bo  bardzo potrzebuje złoty wąs, ale nigdzie nie moge go znaleść. Bardzo prosze życzliwych o pomoc lub kogos kto sie ze mna podzieli złotym wąsem.

Offline Madame88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 08, 2014, 12:21:17 »
Złoty wąs mozna kupic na Allegro. W zimie Złoty wąs nie sprzedaje się, bo może zamarznąć. Szkoda i rosliny i pieniedzy. Złoty wąs stosuje się tylko abo zywy, lub robi sie z niego nalewki -w wódce, napary - w wodzie lub miodzie, lub masci. Złotego wąsu NIE ZAMRAŻA się! Traci wtedy wszystkie właściwości, tak samo nie suszy sie lisci - do niczego nie nadaja się. Tylko zywa roslina! Zimą roslina praktycznie nie rosnie - w ciepłym pomieszczeniu nawet zimą rosnie bardzo wolno. Za to jak następuje wiosna - wtedy rosnie wprost na oczach. Dodam jeszcze, że u mojej znajomej kot zeżarł cała rośline - wiadomo, koty nie jedzą byłe czego, i wiedzą, jakie rosliny lecznicze. Tak samo koty uwielbiaja mumio - az sie trzęsą, żeby polizać ten roztwór. Kupisz raz - a będzie ci na zawsze! Od dawna uzywam Złotego wąsu - to prawdziwy skarb!

Offline Lutka22

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 25, 2014, 20:11:47 »
Mam Wąsa. Choć Kobietą jestem to mam Wąsa. I to Złotego!!!!!!!!!!!!
Dziękuję "Mamo"!

Offline Mama

• Hero Member
    • Aga Radzi
    • Email
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 26, 2014, 19:14:57 »
Madamme mozesz napisać nam skąd masz takie informacje o nie zamrażaniu i nie suszeniu złotego wąsa, jakieś źrodła, coś wiecej...

Lutka niech Ci rośnie zdrowo - teraz wygląda niepozornie ale jak go włożysz do ziemi to nie nadążysz podziwiać jak szybko rośnie :)
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Poznawaj rosliny lecznicze na http://1000roslin.pl/
Znajdź swoje dziecko http://adopcjaserca.pl/
Mój blog http://agakrok.blogspot.com/

Offline Klara

• Sr. Member
    • K'lary, penaty, szwarc, mydło i powidło. Blog.
    • Email
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 27, 2014, 13:16:52 »
Czy to fioletowe przebarwienie liści to jest norma czy coś złego (jakaś choroba)? I dlaczego końcówki u niektórych zasychają?
K'lary, penaty, szwarc, mydło i powidło. Blog.

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 27, 2014, 18:12:45 »
Fioletowe liście są super.
Natomiast odcień żółty wskazuje zwykle na za dużą wilgoć.

Offline Klara

• Sr. Member
    • K'lary, penaty, szwarc, mydło i powidło. Blog.
    • Email
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 27, 2014, 18:45:15 »
Fioletowe liście są super.
Natomiast odcień żółty wskazuje zwykle na za dużą wilgoć.
No tak, myślałam, że lubią wilgoć... ale może nie zimą... Dzięki. :)
K'lary, penaty, szwarc, mydło i powidło. Blog.

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów